Röportaj: Gökhan Önal

Bayan Arıza tarafından 8 - Şubat - 2011 tarihinde yazıldı.

İstanbul Promotions’dan Gökhan Önal’la Reamonn ve İstanbul Promotions’un bugüne dek yaptığı organizasyonlar hakkında konuştum.

Yasemin Kanat: Merhabalar Gökhan Bey, yakında Reamonn konseri olacak hepimiz biliyoruz ve merakla bekliyoruz. Nitekim, daha önce H2000’de izlemiş ve çok sevmiştik. Konser ne zaman ve nerede olacak?

Gökhan Önal :Konser tarihi 14 Mart 2004 Pazar. Venue Maslak’ın kapalı alanında gerçekleşecek.

Yasemin Kanat: İstanbul Promotions genelde Venue’yi tercih ediyor sanki…

Gökhan Önal:Evet evet, daha önce Muse, Bomfunk MC’s ve Myslovitz konserlerini de yine burada gerçekleştirmiştik.

Yasemin Kanat: Peki bilet fiyatları nasıl, bildiğim kadarıyla piyasaya göre düşük tutuyorsunuz?

Gökhan Önal: Evet aslında buna çok dikkat ediyoruz. İstanbul Promotions olarak bu yıl müzikseverleri, bilet fiyatlarının nispeten ucuz olduğu kaliteli konserler ile buluşturmayı planladık. Bu düşüncenin ilk uygulaması da 31 Ocak’ta Myslovitz konseri ile gerçekleşti. Reamonn konseri ise bunun ikinci adımı.

Yasemin Kanat: Çok iyi düşünmüşsünüz. Konser fiyatlarının düşük olması hem biz müzikseverler için, hem de elbetteki sizin için iyi olacak. Peki ne umuyorsunuz Reamonn konseriyle ilgili olarak?

Gökhan Önal: Konserle ilgili olarak beklentimiz ve hedefimiz, bu müziğe gönül verenlerin bütçelerine yük olmadan keyifli bir gece geçirmeleridir.

Yasemin Kanat: Peki İstanbul Promotions’in daha önce yaptığı işler nelerdi? Nelere imza attınız?

Gökhan Önal: Bugüne kadar Muse, The Cranberries, Bomfunk MC’s, Myslovitz konserlerini; Cake, Skin, Tom McRae, Shed Seven ve Wayne Hussey’in sahne aldıkları Tuborg Modern Rock Festivalleri’ni düzenledik.

Yasemin Kanat: Bundan sonrasi için müzikseverlerle buluşturmayı düşündüğünüz gruplar var mı?

Gökhan Önal :Daha önce çalıştığımız sanatçılara bakarak hangi doğrultuda ilerlediğimizi görebilirsiniz. Bu doğrultuda aklınıza gelebilecek birçok sanatçı ve grupla çalışmayı planlıyoruz.

Yasemin Kanat: Bazı grupları Türkiye’de izleme şansı yakalayamıyoruz. Bunun sebepleri neler olabilir sizce?

Gökhan Önal: Türkiye bu tür gruplar için henüz hedeflenen ülkeler kapsamında değil. Dolayısıyla biz genelde ya yeni çıkan grupları izleyebiliyoruz ya da Amerika ve İngiltere pazarında düşüşe geçmiş grupları.

Yasemin Kanat: Zaman ayırdığınız için teşekkür ederim.

Gökhan Önal: Ben de size teşekkür ederim. Tüm müzikseverleri Reamonn konserine bekliyoruz.

Yasemin KANAT a.k.a Bayan ARIZA (01.03.2004)