REAMONN (14 Mart 2004 – Maslak Venue)

Bayan Arıza tarafından 9 - Şubat - 2011 tarihinde yazıldı.

REAMONN (14 Mart 2004 – Maslak Venue)

Eveet, 14 Mart Pazar akşamı vokalisti İrlanda'lı, diğer üyeleri Alman olan "Reamonn" u izledim.

Müzikal olarak beni çok açmasalar da adamların sahne performansına diyecek yoktu. Zaten H2000'de de milleti gaza getirmeyi misyon edinmiş bir grup olduğunu anlamış olduk. İrlanda'lı vokalistin tavırları çoğu zaman lâçkalaşsa da (samimiyetin dozunu ayarlayamıyor, ne de olsa İrlanda kanı var içinde) yine de çok sıcakkanlı adamlardı, bizi de ısıttılar.

Ön grup Gripin'di. Ancak Gripin'i izlemedim. 21.00 gibi mekândaydım. İçeri girdiğim zaman gözlerime inanamadım. İçerde iğne atsan yere düşmüyordu. Myslovitz konserindeki görüntüden eser yoktu. Meğerse bayaa bir seveni varmış bu adamların. Geçen konserde de olduğu üzere grupta benim için asıl adam klavye/piyano/flüt/saksofon üstadı "Sebi" idi.

Bis elbetteki yaptılar. Bis öncesinde Josephine, bisten sonra beautiful sky'i çaldılar. Elbette fiks şarkıları Supergirl, Star'da vardı. En çok sevdiğim Reamonn şarkısı "Life is a dream" de lezizdi benim için. Finalde de "for peace" dedi vokalist Rea ve her birlikte "allright" i söyledik.

Gitarda Uwe, vokal ve akustik gitarda yılın gevezesi Rea, basta Phil (ki seviyorum herifi), davulda Gomezz, tüm klavye+üflemeliler de Sebi vardı.

iyi oldu, hoş oldu. Böylece Metallica, Placebo ve Muse'dan sonra Reamonn'ı da iki kez izlemiş oldum. Yakında akraba çıkacağım bu adamlarla.