PJ Harvey (11 Temmuz 2001 – Harbiye Açıkhava)

Bayan Arıza tarafından 8 - Şubat - 2011 tarihinde yazıldı.

PJ Harvey (11 Temmuz 2001 – Harbiye Açıkhava)

PJ Harvey harbiden kapris mi yaptı?

En çok görmek istediğim müzisyen hatun PJ Harvey'i, 11 Temmuz 2001 Çarşamba günü Jazz Festivali kapsamında Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu'nda izledim. 21:30'da başlaması gereken konser 10 dakikalık bir rötar ile 21:40'da başladı. Hatun ışıltılı bir kıyafet giymiş, sıska, çiroz, 40 kilo kadardı…

Sahne şovu tam düşündüğüm gibiydi yani muhteşemdi. Kadın denilen şeydi O.

Son albümü "Stories from the city, Stories from the sea" den çalmakla beraber, eski albümlerinden şarkılar da söyledi. Hele ki gitarı eline alıp, o güzel sesi ile bizleri mest ettiği anlar…Yineliyorum…Benim kadın anlayışım budur. Müzisyen hatunları çok takdir ediyorum.

"Down by the water" da fiksti elbette ama kıçımı yırtmama, ses tellerim haşat oluncaya dek "heeeyyy pjjjj, rid of meeeeee" diye bağırmama rağmen çalmadı. Konser ne yazık ki çok kısa sürdü. Afedersiniz ama seyircilerin de biraz suçu var bence. Sadece bir kez bis yaptı, biste 3 şarkı çaldı. Ve saat 23:00'te konser bitti. Ben 23:30 ya da 23:45 hayalleri kurarken hatun çekti gitti. Ellerim su topladı alkışlamaktan. Sanatçı, alkışı duyarsa gelir. Olay budur! Hatun geri gelmedi. Sadece bir kez bis yapıp gitti. Gerçekten de tadı damağımda kaldı.