Oynatmaya az kaldı, doktorum nerde?

Bayan Arıza tarafından 10 - Aralık - 2020 tarihinde yazıldı.

Çıldırma noktasındayım ben de herkes gibi. Yani sanırım bir tek çıldıran ben değilimdir:) “Pandemiden bıktım” diye bağırmak ve hatta haykırmak istiyorum. Eve hapsolmak şöyle dursun, ev ile ilgili çok sıkıntım yok ama evde yapılması gereken işler, ilgilenilmesi gereken kişiler ve sorumluluklar derken kafayı yememe ramak kaldı sanırım. Kendime ayırdığım zamanda ne mi yapıyorum? Öyle bir zaman yok. Geceleri uykumdan feragat ederek 1 saat dizi izliyorum. 1 saat bile olamıyor bazen.

Eskiyi özlüyorum. Gittiğimiz konserleri, festivalleri, sinemaları, gezileri, arkadaşlarla takılmalarımızı hatırlıyorum ve diyorum ki “iyi ki yapmışız”. Şimdi aşı bulunup da herkes aşılansa hadi diyelim ki her şey eskiye dönse ben dönebilir miyim, pek sanmıyorum. Ruh halim bozuldu, resmen şirazem kaydı. Önceden de arızalıydık da şimdi tam olduk sanırım:)

Bu pandemi geçen yıl Mart 2020’de ilk peydah olduğunda bunun bu kadar süreceğini hiç düşünmüyordum. Yaza biter diyordum. Bilim insanları da öyle diyordu ya yani, sıcaklık artınca virüs azalacak gibilerinden. E şimdi aylar geçti, tekrar kış geldi, vak’alar arttı. O kadar çok hasta var ki etrafımda, apartmanımızda, komşularımızda, dostlarımızda; bize ne zaman sıra gelecek diye düşünmekten kafayı yer olduk. Ben zaten kendimden geçtim, kronik rahatsızlıkları olan biriyim; yaşım da orta yaş sonuçta ama ben kendim için endişelenmiyorum. Beni asıl endişelendiren bilmeden başka birine bu virüsü ben taşırsam sorunsalı. Ne büyük bir olay. Benim yüzümden sevdiğim birine bir zarar gelirse ben yaşayamam ki bu vicdanla.

İzlediğim bir Fransız dizisi var Mytho diye Netflix’te, 6 bölüm, diziyi fırsat bulup da bir türlü bitiremedim. Güya ondan bahsedecektim ya da “Bir Başkadır” dan. Ama içimden bunlar geçti. Dostlar çok bunaldım, öyle böyle değil.

Tamam her şey bitecek, hiçbir şey stabil değil. Bunu biliyoruz da, yine de depresyona girmekten alıkoyamıyorum kendimi. Elimde değil. Kaygı, sıkıntı, bunalım, off!!!

Aklıma başka bir şey gelmiyor.