Music and Lyrics

Bayan Arıza tarafından 11 - Şubat - 2011 tarihinde yazıldı.

Music and Lyrics

"Seksenleri yaşayanların mutlaka izlemesi gereken bir film"

Harika, tek kelimeyle harika bir film! Seksenler aşığı biri olarak henüz filmin girizgâhinda zevkten dört köşe oldum diyebilirim.

Hugh Grant malumunuz, pek güzel kıvırıyor bu tip filmleri, rolün adamı denilecek cinsten. Hele ki filmde yaptığı danslar ve söylediği şarkılar süperdi.

Drew Barrymore sevecen, sevimli, komik, çocuksu, güleryüzlü, yani tıpkı kendisi gibi. Çok keyifli ve bir kaç kez izlenilebilecek bir film.

Soundtrack'i de harika. İçinizi ısıtıyor, neşeyle dolup taşıyorsunuz. doğrusu, o güzel günleri hatırlamak çok iyi geldi. Sizde o yıllarda çocuk olduysanız ve biri size "üzüntü ve muz kabuğu" dediğinde şasırmıyorsanız gidin ve görün mutlaka.

Yönetmen: Marc Lawrence

Oyuncular: Hugh Grant (Alex Fletcher), Drew Barrymore(Sophie Fisher), Jason Antoon (Greg Antonsky), KristenJohnston (Rhonda Fisher), Sherman Alpert (Concert-goer), Haley Bennett (Cora Corman)

Aşağıdaki bilgiyi de sinema.com'dan aldım:

Alex Fletcher 80'li yıllarda ünlü olmuşfakat sonradanunutulmuş eski bir popstardır. Hayatını kasaba panayırlarında ve eğlence parklarında nostaljik şovlar yaparak kazanmaktadır. Karizmatik ve yetenekli müzisyen, ünlü diva Cora Corman'dan birlikte bir şarkı kaydetme daveti geldiğinde eski günlerine dönme şansı yakalar. Fakat bir sorun vardır, yıllardır beste yapmamış ve hayatında söz yazmamış olan Alex'in birkaç gün içinde hit olacak bir şarkı ortaya çıkarması gerekmektedir. Bu sırada hayatına giren cazibeli fakat tuhaf botanikçi Sophie Fisher'ın söz yazma kabiliyeti, başı dertte olan müzisyenin ilgisini çeker. Kötü bir ilişkiden henüz çıkmış olan Sophie'nin, hiç kimseyle özellikle de birine bağlanmaktan korkan Alex ile işbirliği yapmaya pek niyeti yoktur. Alex ve Sophie'nin aralarındaki sıcaklık piyano başında geçen süre boyunca artarken, hakettikleri gerçek sevgi ve başarıyı yakalamak için korkuları ve müzik ile yüzleşmeleri gerekecektir.