Morrissey kanser tedavisi gördüğünü doğruladı: “Eğer öleceğim varsa, ölürüm!”

Bayan Arıza tarafından 8 - Ekim - 2014 tarihinde yazıldı.

Eski Smiths solisti geçtiğimiz 18 ayda defalarca hastaneye kaldırılmıştı. Sanatçı doktorların vücudunun çeşitli yerlerinde kanser tümörüne rastladıklarını doğruladı.

Koyulan teşhise rağmen 55 yaşındaki Morrissey ölümden korkmadığını ve bunun herkesin başına gelebileceği gerçeğini kabullendiğini söyledi.

Ne tür bir kanserle savaştığı açıklanmayan sanatçı İspanyol gazetesi El Mundo’ya: “Vücudumda şimdiye kadar dört defa kanserli dokuya rastlandı, ama her neyse! Eğer öleceğim varsa ölürüm. Ölmeyeceksem de ölmem” dedi.

“Şimdilik kendimi iyi hissediyorum. Son zamanlarda çektirdiğim fotograflarıma baktığımda sağlıksız göründüğümü fark ettim. Ama bu hastalığın bir getirisi. Bunu kendime dert etmeyeceğim, öldüğümde dinlenirim.”

Morrissey’in şimdiye kadar; ülsere bağlı mide kanaması, zatürree, gıda zehirlenmesi, solunum yolu enfeksiyonu gibi çeşitli rahatsızlıkları olmuştu.

The Irish Blood, English Heart solisti “İlk kitabımı yazmayı bitirdikten sonra artık belki de müzik işinden emekli olmalıyım” diyerek artık müzik yapmayı bırakma yaşı geldiğini de ima etti.

Morrissey; Temmuz ayında 10. stüdyo albümü World Peace is None of Your Business’ı piyasaya sürdükten kısa bir süre sonra plak şirketi Harvest Records ile yollarını ayırmıştı.

“Artık müzik yapmayı bırakacak yaştayım. Bir çok klasik müzik bestecisi 34 yaşına geldiğinde öldü. Ben hala buradayım, ve kimse benimle ne yapacağını bilmiyor. Her zaman genç dinleyicilerim olmuştur. Bu da Smiths şarkılarının tıpkı Ramones gibi eskiye nazaran daha önemli olduğunu düşünmeme sebep oluyor. Kitabımı da yazıyorum ve şimdilik gayet iyi gidiyor. Ama henüz bitmemiş bir iş için böyle kesin konuşmak benim için çok cüretkarca olur. Muhtemelen önümüzdeki sene kitabım yayımlanacaktır. O zaman sonsuza kadar şarkı söylemeyi bırakacağım ki bu da bir çok insanı eminim çok mutlu edecektir!” dedi.

Kaynak: Radyo Eksen