Malt Kritiği (03 Aralık 2011/Bronx)

Bayan Arıza tarafından 5 - Aralık - 2011 tarihinde yazıldı.

Uzun zamandır izlemek isteyip te izleyemediğimiz pek sevdiğimiz Malt'ı 3 Aralık Cuma günü Bronx'ta en önden izleme şansı yakaladık. Ufaktan demlendikten sonra Bronx'a geçtik. Baştan sona rock!!! bir konser oldu. Adamlar dolu dolu ve gayet sert çaldı, inlettiler resmen. İçerde de hatrı sayılır bir Malt dinleyicisi vardı.

2007'de çıkan ilk albümleri "Kendi Adını Taşıyan İlk Albüm" ile 2010'da çıkan ikinci albümleri "Arıza" yı komple çaldılar.

Hatta "Aşkın Gözü" ve "Deprem" iki tur döndü:) 21 şarkı vardı listede ama bu spontan durumlarla 23'e çıktı:) 

90'lı yıllarda "Badluck" grubunun solistliğini yapan, radyo ve televizyonların tanınan simalardan Cenk Durmazel; 2007'de Cenk Turanlı (Bas Gitar), Barış Ertunç (Gitar) ve Güray Gürsoy (Davul) ile birlikte Malt'ı kurdu. İyi ki de kurmuş:) Davulcu olarak Mehmet Demirdelen eşlik ediyor ki adamın performansı da muhteşemdi.

Birkaç şarkıda eşlik etmeleri için sahneye seyircileri davet etti Cenk. Sahne doldu taştı. Nilüfer'in şarkısını söylerken "Var mı aranızda Nilüfer?" dedi hatta:)

Bronx'u tadilatlı halinden sonra ilk kez görmüş oldum. Yeni hali biraz daha iyi olmuş. Ancak yine de "tuvaletlere ekstra özen" diyorum.

Çıkışta biraz vestiyer sıkıntısı yaşadık, bir süre bekledik ama süper bir konser izlediğimiz için keyfimiz tamdı. Bundan böyle Malt'ın konserlerini ıskalamamaya karar verdik.

Konser bittikten sonra Barış'tan setlisti istedim, sağolsun aşağıda göreceğiniz üzere setlist'i kaptım.