Oasis vokali, Noel Gallagher’ın kardeşi şimdiki Beady Eye’ın kurucusu ama en önemlisi müzik piyasasının belalı ismi Liam Gallagher’ın akıllarda yer etmiş efsane yorumlarından oluşan bu derlemeyi NME sayfasından sizler için Türkçe’ye çevirdik.

 

1. Moda endrüstrisi üzerine: Müzik endüstrisinin yüzde 90′ı aptallar tarafından yönetiliyor, moda için de aynısının geçerli olduğunu düşünüyorum, ne dediğimi anladınız mı? (The Telegraph, Ağustos 2012)

2.Kanye West hakkında: Eğer bir ödül daha kazanırsam Kanye West’i ödülümü elimden alması için kendim davet edeceğim. O kıza(Taylor Swift) yaptığı kabaydı. Evet, bana bir ödül verin ve neler olacağını görelim..(MTV’s 120 Minutes, Ağustos 2011)

3.Muse hakkında: ‘Muse beni korkutuyor. Çok ürkütücüler ama insanlar onları seviyor. En azından gitar çalabiliyorlar ama vokalin sesini duyduğum zaman..(GQ, Haziran 2012)

4.Yılbaşı planları hakkında: Her zamanki gibi. Bütün gün yerimde oturup mastürbasyon yapacağım. Büyük olasılıkla bir sürü şey yiyeceğim. (NME, Aralık 2010)

5.Öğrenci ayaklanmaları hakkında: ‘Bunu sevdim, adamım. Ben bu işin şiddet tarafındayım. Bu gösterilerin televizyon için yapıldığını düşünüyorum ama insanların bu tip şeylere tepki göstermesini de destekliyorum. Ölü olmaktan iyidir, değil mi?’ (NME, Aralık 2010)

6.Glastonbury üzerine: ‘Glanstonbury’den nefret ediyorum, sadece para için buradayım.’ (NME, Haziran 2004)

7.Kendi duyguları hakkında: ‘Sanırım ben de üzüldüğüm zamanlar oluyor ama bu uzun sürmüyor. Gidip aynaya bakıyorum ve kendime ‘Ne kadar iyi görünüyorsun’ diyorum. ‘(NME, Kasım 2006)

8.Franz Ferdinand hakkında: ‘Bir Alex Kapranos’a bir de Right Said Fred’in vokaline bakın. İkisi aynı kişi! Sadece Atkins diyeti yapmış ve saçlarını uzatmış.’ (NME,2005)

9.Noel hakkında: ‘Onun için hapiste yatardım. Onu seviyorum. Biz çok iyiyiz. Eğer birisi onun parmağına basarsa onu keserim.’ (Melody Maker, 1995)

10.Seks sembolü olması hakkında: ‘Kızların benimle ilgilenmesini, beni beğenmesini seviyorum. Ama erkeklerin de benimle ilgilenmeye başlamasından korkuyorum. Gaylere karşı değilim ama benimle beraber olmaya çalışmadıkları sürece.’ (The Sun,2005)

11.Pete Doherty ve Tom Chaplin hakkında: ‘Zengin çocukları uyuşturucu kullanamaz, onlar hafifsıklet. Tek bir line alıp ardından rehabilitasyona giderler.’(The Observer, Kasım 2006)

12.Sahnedeki tutumu hakkında: ‘Dansetmeyi reddediyorum. Zaten dans edemem. Grupta olmamın sebebi bu değil.’ (NME, 1994)

13.Oasis’in canlı performansları hakkında: ‘Eğer şovlarımızdan birini izlediyseniz hepsini izlemiş sayılırsınız.’ (The Times, 2007)

14.Paparaziler hakkında: ‘Birilerinin kapınızın önünde yaşayıp çöplerinizi karıştırması iyi bir şey. Kavga çıkarmam için sebep oluyor. Yoksa sadece oturup şişmanlardım.’ (The Guardian, 2006)

15.Hırs hakkında: ‘Eğer iyi bir müzisyen olmasaydım, bilemiyorum. Tanrı olabilirdim, belki? Bu güzel bir iş olurdu.’ (The Sun,2005)

16.Coldplay ve Radiohead hakkında: ‘Onlardan nefret etmiyorum, kaza geçirmelerini falan istemezdim. Sadece fanlarının sıkıcı ve çirkin olduğunu düşünüyorum, iyi zaman geçiriyor gibi de durmuyorlar.’ (The Guardian, Ağustos 2008)

17.Beatles vs Tanrı üzerine: ‘Bu yarışı Beatles kazanmalı. Tanrı en son ne zaman doğru düzgün bir kayıt yaptı ki?’ (Rolling Stone, Ekim 2008)

18.Ozzy Osbourne hakkında: ‘Neden herkes onun harika olduğunu düşünüyor? Bana sorarsan koca bir mongoldan başka bir şey değil.’ (NME, Haziran 2002)

19.Noel’in Beady Eye albümünü duyup duymadığı hakkında: ‘Bilmiyorum, umurumda da değil.’ (NME, Aralık 2010)

20.Grup isimleri hakkında: ‘Sonuçta bir isim yalnızca isimdir. Adınızı Veiny Love Stick koyabilirsiniz ama müziğiniz kötüyse siz de kötüsünüzdür.’ (NME, Aralık 2010)

21.Bu günlerde Noel’le aralarındaki ilişki hakkında: ‘İlişkimiz yok’ (NME, Aralık 2010)

 

 

Çeviri: Dilan Ayyıldız

Kaynak: Radyo Eksen