Kultur Shock İstanbul konseri kesinleşti! Gel 24 Mayıs geeeeel:)

Bayan Arıza tarafından 7 - Nisan - 2013 tarihinde yazıldı.

Balkan müziği veya Çingene Punk'ı olarak nitelendirilen müzik akımının günümüzdeki en önemli iki temsilcisinden biri olarak kabul edilen KULTUR SHOCK, yeni albümlerini takiben " Grandpa Guru knows it all! " turnesi kapsamında İstanbul’a geliyor.

Bir grup düşününki hepsi birer dünya vatandaşı olan üyeleri ile birlikte Seattle'dan yola çıksın. Vokalistleri Gino, Amerikan müzik camiasına Joan Baez tarafından takdim edilsin. Stüdyo albumlerinde Nirvana'nın prodüktörü Jack Endino yer alsın. Gogol Bordello ile birlikte Balkan müziğinin günümüzdeki en önemli iki temsilcisinden biri sayılsın. Sahne performansları ve eşine ender rastlanır enerjileri ile New York Times başta olmak üzere önde gelen yayın organları tarafından en iyi canlı performans gruplarından biri olarak sıklıkla not edilsin. Dünyanın dört bir yanını onlarca defa turlasın ve efsanevi Dead Kennedys vokalisti Jello Biafra tarafından "Punk Rock'ın olması gereken hali" tanımıyla işaret edilsin.

Bu grup KULTUR SHOCK. Keza tanık olacagınız sahne performansının ertesi günü bütün gece dansetmekten bitap düşmüş, şarkıları hep bir ağızdan söylemekten sesiniz kısılmış, dakikalar boyunca bir an bile yavaşlamayan konser sonrası hala bir önceki geceyi düşünürken siz de bunu zihninizde haykırıyor olacaksınız. Biz de öncesinde, Kultur Shock için yaratılabilecek en uygun ortamı oluşturmanın sözünü size verip, gerçek bir canlı muzik performansına tanık olmak için sizinle beraber heyecanla geri sayacağız.

Grubun vokalisti Gino Yevdjevich'in sahnenin dört bir yanını dolduran enerjisi ve eşsiz sesi; Paris Hurley'in, ismini aldığı gece masallarını süsleyen şehri kıskandıran keman soloları; Guy Davis'in Amerika'yı arşınlayan arsız bas bukleleri; kimi zaman akordiyonu, kimi zaman saksafonu eline alan Amy Denio'nun üzerine gelen spot ışıklarına narin bir selam çakan tınıları bu performansın sadece ipuçları.

Tamamına 24 Mayıs Cuma akşamı, Adam Gibi Bira %100 Malt Tuborg Gold’ un katkılarıyla , VERA Muzik organizasyonuyla ROXY'nin sahnesinde tanık olacagız.

Önemli Uyarı: Tütün Mamülleri ve Alkollü İçkilerin Satışına ve Sunumuna İlişkin Usul ve Esaslar Hakkındaki Yönetmeliğin 24. Maddesinin 2. fıkrasının (d) bendi gereğince bu organizasyonlara 24 yaş üstü kişiler katılabilir.

Bu da detaylar:

http://www.sosyotix.com/etkinlik/50/kultur-shock