Kırmızı Kedi

Bayan Arıza tarafından 11 - Mart - 2011 tarihinde yazıldı.

Heyzen Z. Ateş'in çevirilerini yaptığı ve bünyesinde yer aldığı yayınevi Kırmızı Kedi yayın hayatına başladı.

Kırmızı Kedi`nin kitapçılarda bulunabilecek kitapları "Elveda Sevgilim" ve "Ahlaksızlar" dikkat çekici yayınlar.

"Voodoo" son derece çarpıcı bir kitap.

AHLAKSIZLAR

Ken Bruen: 2008 Edgar Ödülü adaylarından Ken Bruen İrlanda’nın lirik polisiye yazarlarındandır. Karakterlerin ön plana çıktığı maceralarıyla dikkat çeken yazarın en meşhur serisi pek çok kitabı pek çok polisiye ödüle aday gösterilen Jack Taylor serisidir. Yazar hala İrlanda’da yaşamaktadır.
Ahlâksızlar: Jack Taylor’ın hayatı dibe vurmak üzeredir. İrlanda’nın elit polis kuvveti Garda Siochana’dan ("Ahlâksızlar") kovulan Taylor arkadaşının barında içerek zaman öldürürken kaybolan kızını arayan Ann Henderson içeri girer. Jack kadının kısa süre önce kaybolan kızının –ve kaybolan diğer genç kızların- akıbetini araştırmayı kabul eder çünkü kendisi beş parasız ve kadın da çok güzeldir.

VOODOO
Jewell Parker Rhodes: Üniversitede yaratıcı yazarlık ve Amerikan Edebiyatı dersi veren Jewell P. Rhodes, Yaddo Creative Writing Fellowship, the National Endowment of the Arts Fellowship in Fiction ödüllerini kazanmış ve Modern Language Association tarafından onur ödülüne layık görülmüştür.

Voodoo Rüyaları –Marie Laveau’nun hayatı: 19. yüzyılın başlarında ticaretin hayat verdiği bir şehir olan New Orleans beyaz aristokratlar, köleler, özgür siyahlar ve melezlerle doluydu; Voodoo şehrin dokusunun kimsenin tartışamayacağı kadar önemli bir parçası haline gelmişti ve tek bir kişi, hem beyazları hem siyahları peşinden sürükleyen Voodoo kraliçesi Marie Laveau özellikle dikkat çekiyordu. Peki’ o pek çoklarının inandığı gibi ölümsüz bir canavar mıydı yoksa kim olduğunubulmaya çalışan bir kadın mı? Voodoo’nun ve bir başkaldırının hikayesi…

ELVEDA SEVGİLİM
Derek Humphry: Marin Luther King Ödüllü İngiliz gazeteci Derek Humphry uzun yıllar Sunday Times için siyaset haberlerini takip eder. Jean’in Yolu’nun best-seller olmasının ardından kendini yazarlığa veren Humphry’nin Final Exit isimli kitabı yayınlandığı yıldan beri dünya çapında en çok satan 50 kitap listesinde yer almaktadır.

Elveda Sevgilim: Bir kült klasiği sayılan Elveda Sevgilim, Jean Humphry’nin biyografisidir. İlk yayınlandığı yılında Observer’ın “bireyin hakları ve aşk üzerine büyüleyici bir hikaye” diye nitelediği roman aşkın nelere kadir olduğu sorusunu sormak zorunda kalan Jean ve Derek Humphry’nin seçimlerini ele alır. Yanıtı merak ediyorsanız…