İstanbul’lu kitapsever için geri sayım başladı!

Bayan Arıza tarafından 16 - Ekim - 2012 tarihinde yazıldı.

Kitapseverlere müjde! İstanbullu okurların her yıl gelmesini iple çektikleri, Radikal Kitap’ın da standıyla yer alacağı 31. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı'nın etkinlik programı açıklandı.

17-25 Kasım 2012 tarihleri arasında, Büyükçekmece'deki TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'nde düzenlenecek 31. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı, 600 yayınevi ve sivil toplum kuruluşunun katılımı ve 200 etkinlik ile okurla buluşacak. 

Onur yazarının Gülten Dayıoğlu olduğu ve ana temanın “Çocukluğum Yurdumdur. Çocuk ve Gençlik Edebiyatı” olarak belirlendiği kitap fuarı, birbirinden renkli çocuk etkinliğine evsahipliği yapacak. Fuar süresince Gülten Dayıoğlu'nun katılımıyla çocuk edebiyatı üzerine panel ve söyleşiler düzenlenecek. 

Dünya çocuk ve gençlik edebiyatı fuarda
İstanbul Kitap Fuarı bu yıl özellikle çocuk ve gençlik edebiyatının önde gelen isimlerini ağırlayacak. Erika Bartos, çocukların sevdiği yazarlardan Korky Paul, gençlik ve gotik edebiyatın önemli ismi Jasper Kent, Red Kit sergisinin küratörü Didier Pasomonik, Hollandalı yazar Joke Van Leewuen konuklardan bazıları.

Onur konuğu Hollanda 
Bu yıl fuarın ilk dört günü açık kalacak Uluslararası Salon'da Hollanda onur konuğu olarak yer alacak. Hollanda'dan yayınevlerinin katılımıyla düzenlenecek konuk ülke etkinlikleri kapsamında, modern Hollanda edebiyatının önemli isimleri fuarda ağırlanacak. Kader Abdollah, Muhsin Kızılkaya ile 17 Kasım Cumartesi günü, Henk Boom ise 18 Kasım Pazar günü Ahmet Ümit ile bir söyleşiye katılacak.  Ayrıca Hollanda'nın önemli illüstratörlerinden Marit Tornqvist, 17-20 Kasım 2012 tarihlerinde, çocuklara yönelik illüstrasyon atölyeleri düzenleyecek. İlköğretim yaş grubuna yönelik düzenlenecek olan atölyelere katılım ücretsiz.

Modern Türkiye'nin kuruluşu üzerinde yaptığı araştırmalarıyla tanınan akademisyen tarihçi Erik Jan Zürcher, 18 Kasım Pazar günü Mete Tunçay, Mehmet Alkan ve Ahmet Demirel'in katılacakları panelde konuşmacı olarak yer alacak. 
Fuarların giriş ücreti geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi 5 TL. Öğrenci, öğretmen ve emeklilerden ücret alınmayacak.

Etkinlik programına buradan ulaşabilirsiniz!

Kaynak: Radikal Kitap