Iron Maiden İstanbul’u salladı!

Bayan Arıza tarafından 29 - Temmuz - 2013 tarihinde yazıldı.
Rock müziğin efsanevi grubu Iron Maiden, ”Best Of” formatındaki Maiden England şovuyla müzikseverlere unutulmaz bir gece yaşattı!
26 Temmuz Cuma akşamı, rock müziğin efsanevi grubu Iron Maiden, Maiden England turnesinin Türkiye ayağı için Pozitif Live organizasyonuyla Vodafone İstanbul Calling kapsamında Beşiktaş İnönü Stadyumu’ndaydı. Yaklaşık 20.000 kişinin katılımıyla gerçekleşen konserde, Iron Maiden klasikleşmiş tüm şarkılarını müzikseverlerle tek bir ağızdan söyledi ve stadyumu adeta inletti!
Iron Maiden’ın hafızalardan silinmeyecek muhteşem performasından önce sahneyi Thrash metal tarihinin en önemli dört grubundan birisi olan Anthrax ve sevilen rock grubu Voodoo Six paylaştı.
Hayranlarının nefeslerini tutarak beklediği Iron Maiden sahneye Moonchild şarkısı ile çıktı. Yaklaşık 2 saat sahnede hiç inmeden sürdürdükleri performanslarında grup The Prisoner, 2 Minutes to Midnight, The Trooper, The Number of The Beast, Phantom of The Opera gibi en sevilen hitleri ile müzikseverlere büyülü bir gece yaşattı. Muhteşem ateş şovlarının izleyiciyi büyülediği gecede, her şarkıda Eddie karakterinin bambaşka bir yüzünü gösteren konser gerçek bir teatral deneyimdi.
Tüm set – list: Moonchild,  Can I Play With Madness,  The Prisoner,  2 Minutes To Midnight,  Afraid To Shoot Strangers, The Trooper, The Number Of The Beast, Phantom Of The Opera, Run To The Hills, Wasted Years, Seventh Son Of A Seventh Son, The Clairvoyant, Fear Of The Dark, Iron Maiden, Aces High, The Evil That Men Do, Running Free.
Kaynak: Milliyet