İlker Yıldırım’dan Red Hot Chili Peppers Konser Kritiği (8 Eylül 2012, santralistanbul)

Bayan Arıza tarafından 11 - Eylül - 2012 tarihinde yazıldı.

* K1'in önlerinde olmama rağmen sahneyi zor görebildim. Ama sonra anladım ki şanslı azınlıktanmışım. Seyircinin yarısı belki fazlası resmen grubu canlı izleyememiş, ekranlardan görmüş veya gelen sesten görüntü tahminleri yapmış.

* Under the Bridge çalarken "beni omzuna alır mısın?" kızları ve ona yalakalık yapan 18'lik eleman, ben dahil çevrenizdeki herkesin midesini bulandırdınız. Gidin Taksim'de takılın, bilete boşuna niye para veriyosunuz birbirinize kur yapmak için. Alkol alamadığım için şanslısınız, geçen sene sizin farklı türlerinize Judas Priest konserinde daha farklı davranmıştım.

* Alkolün yasak olması isabetli olmuş. K1'in yarısı, K2 ve K3'teki seyirci sinirden içip içip iç savaş çıkarabilirdi.

* Eyüp halkı artık rahat olabilir; Metallica da gelse artık santralistanbul'a gidecek adam zor bulunur.

* Tadelle'cilere teşekkürü borç bilirim; enerji takviyesi yaptılar.

* Setlist'i beğendim. Çalmayacağını bilsem de belki çalar mı diyerekten Blood Sugar Sex Magik bekledim ama maalesef. Otherside çalınmaması güzel oldu. Yeni albümden çalan parçalar hoştu. Hatta Blood Sugar Sex Magik ile gönlümde taht kuran grubun son albümlerini çok sevdiğimi konser ve konser sonrası farkettim. By the way ve Give it away konserin enerji patlama zirvesiydi ama Under the Bridge anlatılmaz yaşanır.

* İlhan Erşahin bence hoş bir sürprizdi.

* Grup genel olarak iyiydi ama Flea insan değilmiş onu da canlı seyrettik.

* Hayatımda ilk ve son defa alkolsüz bira içtim. İçenlere afiyet olsun ben almayayım.

* Konser çıkışında yaşanan kepazelik için çok yazılmış. Ek olarak belirteyim; evet Hazerfan'dan bile dönmek bu kadar zor olmamıştı.

* Görseller harikaydı. Konser canlı bir klip havasında geçti.

Bunlar da konserden kareler: