Hayko Cepkin 29 Ekim’de paraşütle rekor kıracak

Bayan Arıza tarafından 25 - Ekim - 2013 tarihinde yazıldı.
Yapmış olduğu rock şarkıları ile milyonların gönlünde taht kurmayı başaran Hayko Cepkin, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında paraşütle rekor deneyecek.

Rock müziğin sevilen isimlerinden Hayko Cepkin, bu kez alışık olduğumuz müziğin aksine lisanslı paraşütçüsü olduğu Türk Hava Kurumu adına rekor bir atlayış gerçekleştirecek. Türkiye’de henüz denenmemiş olan ve bu yıl ilk kez denenek olan rekor “29WAY TÜRKİYE ÇOKLU TUTUŞMA REKORU” olarak isimlendirildi. Rusya’dan davet edilen özel eğitmenler eşliğinde yaklaşık olarak bir haftalık eğitim sürecinin ardından gerçekleştirilecek rekor denemelerinde amatör paraşütçüler Türkiye rekoru için ter dökecekler. Yerden 18.000 ft yükseklikte gerçekleştirilecek olan atlayışın ardından saatte 220 km hızla yere doğru alçalan sporcular, havada bir araya gelerek daha önceden hazırlanmış oldukları motifleri sergileyecekler. T.H.K, T.S.K ve PTT’nin desteği ile gerçekleştirilecek olan organizasyonda rock müziği ile milyonları peşinden sürükleyen Hayko Cepkin’de görev alacak.

İzmir Selçuk’da bulunan SkydiveEfes / T.H.K. Efes Dropzone’da, 23 Ekim Çarşamba günü başlayacak olan etkinlik 29 Ekim Salı günü yapılacak olan rekor atlayışı ile son bulacak. Etkinliği baştan sona kayıt altına alacak olan Hayko Cepkin, etkinlik ile ilgili tüm ayrıntıları Extreme- G programında meraklılarına sunacak

Kaynak: MuziPera