Happy Birthday Kurt!

Bayan Arıza tarafından 20 - Şubat - 2020 tarihinde yazıldı.

Benim için çok özel birinin doğum günü bugün… Yaşasaydı bugün 53 yaşında olacaktı….1994 yılında ölmeden tam 2 ay önce imza kampanyası başlatmıştım kendimce. Taksim, Beşiktaş, en çok da kendi okulum Yıldız’da kar-yağmur-soğuk demeden binlerce imza toplamıştım.

O dönem Rock! dergisi vardı.Onlarla irtibata geçip topladığım imzaları onlara teslim etmiştim hatta. Nisan sayısında çıkacak idi ki aramızdan ayrıldığını öğrendik. 3 gün yas tuttum, düşündükçe hâlâ içim cız eder. Sesini duyduğum zaman da burnumun direği sızlar, gözlerim dolar.

Nirvana’yı ilk duyduğum zamanlar 90’ların başları diyelim. Tam da Taksim’e takıldığımız yıllardır. Ben de herkes gibi “Nevermind” ile başlayıp tersine gittim. “Bleach”i sonradan keşfettim. Derken en büyük fan’larından biri oldum. Fan demeyelim, “O’nun kırılgan ruhunu gördüm” diyelim…Her dinlediğimde o günleri yad ederim, grunger olmayı hücrelerimin her birinde hissederim.

Bu akşam Zorlu’da dünyanın en iyi Nirvana tribute grubu olarak gösterilen -geçen yıl da izlediğim hatta daha önceki yıllarda Babylon’da da izlemiş olduğum- grubu izleyeceğiz. 20.30’da Nirvana t-shirtlerimiz, ruhlu hırkalarımız ve oduncu gömleklerimizle hazır olacağız.

Gelenlerle akşam görüşürüz. Her zaman söylediğim ve sol koluma kazıdığım gibi “Grunge is not dead”.