Normalleşiyor muyuz (!) ne?!!

Bayan Arıza tarafından 20 - Mart - 2020 tarihinde yazıldı.

Gündem değişiyor. Her şey eski moduna dönüyor, döndürülüyor. Ekonomi düşünülüyor. Mağazalar, cafe’ler, bar’lar açılıyor. Sanki çok lazımmış ya da insan hayatından değerliymiş gibi.

Vak’a sayısı azalmıyor. İnsanlar ölmeye devam ediyor. Ben şahsen daha da artacağını düşünüyorum. Kendi muhitimde yürüyüşe çıktığımda (ki iyi eğitimli tiplerin oturduğu, sosyo-kültürel olarak da iyi diyebileceğimiz bir semt) insanların cafe’de karşılıklı sosyal mesafeyi hiçe sayarak oturduklarını görüyorum. Aylardır doktorlarımız ve sağlık çalışanlarımız bizim için uğraşırken her şey sil baştan oluyor. Maalesef insan evladı çok bencil. Hasta olmayacağınızı sanıyor olabilirsiniz, olmayabilirsiniz de ama daha kötüsü var; taşıyıcı olabilirsiniz. Evde bir yaşlı olabilir, benim gibi kronik hastalık sahibi olabilirsiniz.

Evet bunaldık, sıkıldık, hayatımız eskisi gibi değil. Ama “bana bir şey olmaz” demek gibi bir özgürlüğümüz yok. Kendimizi düşünmesek bile sevdiklerimizi düşünmeliyiz.

Hepimiz lütfen yine de dikkat edelim. Hiçbir şey bitmiş değil. Her şey serbest bırakıldı ve virüs ortadan kalktı diye bir durum yok.

Ellerimizi sabunla yıkamayı unutmayalım. Maske, eldiven, kolonya. Bunlar da hep yanımızda olsun yedekleriyle birlikte. Kalabalığa girmeyelim. Sosyal mesafeyi koruyalım.

Dikkat edin kendinize.

4 Cevap bulunuyor.

 1. Eyomen dedi ki:

  Bence salgın en az bir yıl daha sürecek..

  • Bayan Arıza dedi ki:

   öyle görünüyor maalesef…

   • melodilik dedi ki:

    Bence de sürecek, ancak bu kadar şiddetli olmayacak. Bu hastalıkla ve onun önlemleri ile yaşamaya alışacağız.

    • Bayan Arıza dedi ki:

     umarım. maske ile çalışmak, yaşamak, tüm gün çıkarmamak ne kadar zor. yine de sağlık diyor insan.
     filmde gibi hissediyorum kendimi son zamanlarda. sağlıklı günlere diyelim…