Factory Girl

Bayan Arıza tarafından 9 - Şubat - 2011 tarihinde yazıldı.

FACTORY GIRL

İlk kez bir filmini izlediğim Sienna Miller, filmin ana karakteri Edie Sedgwick rolünde karşımıza çıkıyor. "Memento" dan hemen hatırlacağınız Guy Pearce ise şaşırtıcı bir şekilde Andy Warhol'u canlandırıyor. Filmde, Edie'nin tek ve ilk gerçek aşkı olan Bob Dylan'ı ise Star Wars: Episode III – Revenge of the Sith'teki unutulmaz Anakin Skywalker'ı canlandıran Kanada'lı aktör Hayden Christensen oynuyor.

Yönetmen George Hickenlooper.

Edie'nin renkli, çarpıcı ve maalesef dehşet verici hayat hikâyesi, filmin konusunu oluşturuyor. Filmde, Edie'nin İngiltere'yi bırakıp Amerika'ya gelişi, Andy Warhol'la tanışması, Andy'nin gözbebeği oluşu, ailesiyle olan sorunları, uyuşturucu bağımlılığı ve gitgide acıklı sona doğru sürüklenişi anlatılıyor.

Andy Warhol ve "Factory" sinde olan bitenleri ve dönen dolapları da anlatan Factory Girl, yarattığı atmosfer ve hissettirdikleri ile dönem filmi özelliğini taşıyor. Ancak müzik biraz eksik filmde. Yine de, dönem filmlerini ve ışıltılı 60'ları seviyorsanız kesinlikle izlemenizi tavsiye ediyorum.