Efes Pilsen One Love Festival, 2.gün (10 Haziran 2006 – Park Orman)

Bayan Arıza tarafından 9 - Şubat - 2011 tarihinde yazıldı.

Efes Pilsen One Love Festival, 2.gün
(10 Haziran 2006 – Park Orman)

Mor ve Ötesi

Mekâna vardığımızda Çilekeş konseri henüz bitmişti. Mor ve Ötesi'ni hayranlıkla izledim tabii ki, her MVÖ konserinden sonra olduğu gibi yine kendime gelemedim: darbe, ayıp olmaz mı, beyaz, gül kendine, daha mutlu olamam, şirket, kördüğüm, cambaz, bir derdim var, aşk içinde, re, uyan ilk aklıma gelenler. "23" diye bağırdım her zamanki gibi ama en az onun kadar sevdiğim "beyaz" ı çaldılar. Ben onları çok seviyorum, her zaman sevdim ve her zaman seveceğim.Morrissey

Moz, söylenilen saatte sahne aldı. Üzerinde çok şık bir smokin:) Önce "merhaba" dedi, sonra "Zeki Müren" 🙂 Büyülü sesiyle bizi mest etti adeta. Çok güzeldi konser. Morrissey'den dinlemeyi hayal ettiğim 2 şarkı vardı. Biri "Girlfriend in a coma" idi, diğeri de "you haved killed me", sağolsun söyledi, mutlu etti bizi. Başka neler söyledi peki? Elbette Let me kiss you, life is a pigsty, how soon is now, at last i am born, the youngest was the most loved, irish blood english heart aklımdakiler.

Her şey iyi güzeldi, ortam kalabalıktı, boş kalabalık ya da kuru kalabalık da sayılmazdı. Bir kaç yeni nesil tip hariç, Morrissey'den bihaber oldukları ve oraya başka sebeplerle geldikleri aşikârdı. Zaten bunu her konserde yaşıyoruz.

Bence negatif olan tek şey konserin çok kısa sürmesiydi, daha ne olduğunu anlamadan bitiverdi. Zamanında başladı, 23.05'te 2.şarkıdaydı ama çok erken bitti, sadece bir bis yetmedi, kesinlikle yetmedi.