Dizi: Wanderlust

Bayan Arıza tarafından 6 - Mart - 2019 tarihinde yazıldı.

Yine bir İngiliz dizisi ile karşınızdayım efenim. Dizimizin adı Wanderlust. 6 bölümlük bir İngiliz dizisi. Dizide sevdiğimiz ünlü oyuncular var. Toni Collette, Steven Mackintosh, Zawe Ashton, Sophie Okonedo, GOT’ta da oynayan Paul Kaye gibi.

Toni Collette “Joy” isminde bir terapisti oynuyor. Kocası Alan -ki O’nu Steven Mackintosh canlandırıyor- bir okulda öğretmen. 3 çocukları var. Birbirlerini seven, tekdüze bir hayata sahip bir çift.

Dizide Alan’ın takıldığı hatun Zawe Ashton (Clare Pascal karakterini canlandırıyor) pek tatlı. Şimdilerde yine Netflix’te popüler olan Velvet Buzzsaw filminde oynuyor. Toni Collette de orada oynuyor hatta.

Orta yaşı devirmiş olan çiftimiz cinsel hayatlarında sorunlar yaşayınca kendilerince bir çözüm buluyor. Acaba bu tekdüze seks hayatımızı ve ilişkimizi kurtarabilir miyiz diye düşünürken bir maceraya atılıyorlar. Ancak çözüm gibi görünen bu şey onları farklı farklı yollara götürüyor. Aslında bu macera sonunda hepsi bilinç altında farklı şeyler yaşıyor. Hissettiklerimiz gerçekten öyle mi ya da başka mı? Tek eşli gibi görünen çiftler öyle değil mi? Başkaları ile yatmak isteyip de hala nasıl ilişkiye normal(!) bir şekilde devam edilebiliyor? Bu normal mi? Kime göre?

Yer yer Joy’un da kendi terapisti ile olan diyalogları da bölümlerin içinde yer alıyor olsa da 5.bölüm sadece bu şekilde geçiyor ve etkileyici bir bölümdü.

Dizide en çok Joy ve Alan’ın oğlu Tom’u (Joe Richards) sevdim. Babası ve annesi biz böyle bir karar aldık dediğinde kızlarının pek bir tepki vermez iken oğullarının ağlaması ve “boşanmayın” demesi hoştu. Ama bence boşanmaları gerekiyordu o ayrı. Çünkü eşini aldatacaksan bu nasıl bir evlilik olabiliyor ki? O zaman böyle bir hayatı istiyorsan neden evlenip yemin ediyorsun? Neyse bu da bir seçim sonuçta.

Neticede sıkılmadan, keyifle izledim. Zaten İngiliz dizilerine aksandan dolayı her daim tav olduğumdan hoşuma da gitti. Tavsiye ederim tabii ki de.