Dizi: How to get away with murder

Bayan Arıza tarafından 3 - Kasım - 2020 tarihinde yazıldı.

Gelmiş geçmiş diziler içinde “en sevdiklerim” listesinde yer alıyor. Bitmesine çok üzüldüm. Evet yerinde ve zamanında bitirdiler ama “keşke bitmese” dedim. İlk bölümü 25 Eylül 2014’de ABC kanalında yayınlandı. Son bölümü de 14 Mayıs 2020’de yayınlandı. 6 sezon su gibi akıp geçti.

Dünya kadar ödül alan bu gerilim, aksiyon, dram dizisinin yapımcılığını Shonda Rhimes yaptı.

Zaten başroldeki “Annalise Keating” rolünde Viola Davis beni benden aldı. Muhteşem rol kabiliyeti ve içine girdiği rol ne olursa olsun onu alıp götürmesi ile harika bir oyuncu.

Annalise Keating üniversitede profesör, aynı zamanda girdiği tüm davaları kazanan bir avukat, hayatı ise entrikalarla dolu. Geçmişte yaşadığı mevzular ise peşini bırakmıyor. Bunu yaparken bir de yanında olanlar var. Biri kötü adamımız(!) Frank (Charlie Weber) ve kızı gibi sevip koruduğu Bonnie (Liza Weil).

Öğrencilerinden seçtiği ve tüm dizi boyunca bir sürü olaylara bulaşan öğrencileri (hepsi aileden biri oldu artık), en sevdiğim Asher (Matt McGorry), Connor (Jack Falahee) ve kocası Oliver rolünde Conrad Ricamora, hırslı hatun Michaela (Aja Naomi King), pek ısınamadığım Laurel (Karla Souza). Her şeyin altından çıkan Nate (Billy Brown) ve son sezonda özellikle boy gösteren Tegan (Amirah Vann) başlıca oyuncular. Oyuncu kadrosu sezon sezon değişse de temel olarak bu arkadaşlar arasında.

Her bölüm heyecanla izletti kendini. Aslında Annalise’in evli olduğu Sam Keating’in öldürülmesi ile başlıyor hikayemiz. Sonrasında başka insanlar da işin içine giriyor. Kötü karakterler iyi, iyi gördüklerimiz kötü çıkıyor. Aralarda başka davalar da yaşanıyor. Yan oyuncularımızın da hayatlarını tanıyoruz, onlara da ısınıyoruz.

Bu dizi anlatılmaz, yaşanır! Mutlaka izlenmeli. Oyunculuklar için bile bir kez daha izlenmeli.