Dizi: Good Girls

Bayan Arıza tarafından 25 - Temmuz - 2019 tarihinde yazıldı.

Netflix’te sürekli karşıma çıkıp “beni izle” diye bağırıp duruyordu. “Bu iyi kızlar kim acaba?” derken şimdi 2.sezonu ortalamış durumdayım. Şahane bir dizi, bayıldım. Suç dizisi diye geçiyor. Evet suç var.

Ama bu işten hep sıyrılmayı başaran üçü de birbirinden güzel üç kadın da var. Komedi, dram, suç, aksiyon hepsi bir arada.

Efenim, Beth karakterini gelmiş geçmiş en güzel kadınlardan biri olan Christina Hendricks canlandırıyor. Gözümüz resmen bayram ediyor. O endam, o vücut, o güzel beyaz surat, o ses tonu maşallah dedirtiyor. Süper de oynuyor.

Beth Boland’ın 4 çocuğu var, ev kadını. Kocasının da araba galerisi var filan. Kocasının bunu aldattığını ve paraları da çarçur ettiğini öğrenince, kapıya dayanan morgage ve çocukların sorunları derken iyice fıttırıyor. Kocası Dean’i kıdemli oyuncu Matthew Lillard canlandırıyor. Kadın diyor ki kankalarına “market soyalım, şu borçları halledelim ve bir daha yapmayalım”. Soydukları market ise kızkardeşi Annie’nin çalıştığı bir süpermarket. Annie de soyguna yardım ediyor. 1.55’lik bu komik hatunu da Mae Whitman canlandırıyor.

Bir de mimiklerine bayıldığım Ruby Hill var. Onu da stand up komedyeni olan Retta canlandırıyor. Harbiden çok komik hatun. Onun da 2 çocuğu var filan. Çocuklardan birinin böbreğe ihtiyacı var. O yüzden bu soygun işine giriyor.

Bu üçü marketi soyuyor. Bunu da marketin müdürü anlıyor. Tehdit ediyor bildikleriyle filan. Bu ayrı bir mevzu. Meğerse soydukları market para aklama yeriymiş. Bu durum bir gangster’in hiç hoşuna gitmiyor. Kötü adam Rio’yu da Manny Montana canlandırıyor ki yeme de yanında yat. Çok çekici bir tip.

Sonra bizim hatunlar hooop diye suç dünyasına giriveriyorlar. Para aklama, ceset saklama, silah kullanma derken olaylar böylece başlıyor. Nedense de hep bir yolunu bulup yırtıyorlar. En azından şu ana dek izlediğim kadarı ile öyle.

Bir de peşlerinde FBI’dan bir arkadaş var. Mevzular derin. Paylaşıp tadınızı kaçırmak istemem çünkü süper dizi.

Yaratıcısı Jenna Bans. İlk kez 2018’de NBC’de yayınlandı. 40-41 dakikalık dizilerden.

Biraz “Weeds” biraz “Breaking Bad” modunda. Yer yer komik, yer yer hüzünlü ama sürükleyici. 1 hafta olmadan 2. sezon 7. bölüme geldim ve hiç bitsin istemiyorum.