Dizi: Élite (3.Sezon)

Bayan Arıza tarafından 4 - Nisan - 2020 tarihinde yazıldı.

Yine bir İspanyol dizisini daha bitirdim. Zaten bu sezon 8 bölümden oluşuyordu. Dizinin yaratıcıları Dario Madrona ve Carlos Montero. Aslında teenage dizisi. Ama entrika, suç, intikam, cinayet, aşk ne ararsan var.

Ezik esas oğlanımız Samu (Itzan Escamilla) bu sezonda güzeller güzeli Carla’dan (Ester Expósito) uzaklaşıyor. Annesi de uyuşturusu satıcısı olan Rebeca (Claudia Salas) ile yakınlaşıyor. Hatta Rebeca’nın annesi hapse giriyor. Evine girmesi polis tarafından engellenince Rebeca da Samuel’in evinde kalmaya başlıyor.

Sınıftaki diğer çocuklar hala Polo’ya (Álvaro Rico) düşman. Polo’nun katil olduğundan eminler. Ancak Polo’nun ailesinin okul yönetimine olan yakınlığı sebebi ile Polo’nun bu işten yırttığını düşünüyorlar.

Sevdiğim karakterlerden olan Guzmán da (Miguel Bernardeau) Polo’nun katil olduğuna başlarda inanmasa da Samu’nun dediklerine ikna oluyor. Hatta Polo’yu kaçırıp konuşturmaya da çalışıyor.

Polo, hayatına devam etmeye çalışıyor olsa da vicdanen hiç rahat değil.

Bu arada de iyi karakterlerden biri olan Ander (Arón Piper) lenfomaya yakalanıyor. Sevgilisi Omar (Omar Ayuso) başlarda yanında yer alıyor. Destekçisi oluyor. Omar’ın ailesi eşcinsel olmasından dolayı O’nu kabul etmediği için Omar Ander ile kalıyordu.

Tam bu noktada Omar’ın ablası Nadia’ya (Mina El Hammani) yanık bir tip ortaya çıkıyor. Bu çocuk Müslüman olduğu için Nadia ve Omar’ın ailesi bu durumdan mutlu oluyor. Bi de çocuk çok zengin. Derken aslında bu eleman da Nadia’ya değil Omar’a aşık olunca Ander yalnız kalıyor. Omar Ander’i yalnız bırakıyor, neyse ki son dakikada aklı başına geliyor.

Carla’nın babasının da işleri kötü durumda. Carla, babasının ve annesinin baskısı ile hiç istemediği ama babasının işini kurtaracak olan bir çocukla birlikte oluyor ama aklı Samu’da. Valerio Carla’yı uyuşturucuya alıştırıyor. Carla son derece mutsuz. Sırf ailesine yardım edebilmek için istemediği bu rolü oynamaya çalışıyor. Bu noktada maalesef uyuşturucu kullanmak zorunda kalıyor.

Polo’nun anneleri ise, Colombia Üniversitesi’nde burslu okumak için yapılacak olan sınavı geçene burs vereceklerini açıklıyor. Nadia ve Lu sınava çok çalışıyor. Nadia 1.oluyor, Lu da 2. Nadia bursunu Lu ile paylaşıyor ve ikisi NY’a gidiyorlar.

Lu’nun ailesi 18 yaşından sonra maddi yardımı keseceği için Lu bu bursa ihtiyaç duyuyor. Nadia da O’na yardım ediyor.

Polo’nun sevgilisi olan Cayetena her dakika yanında. O’nun da hayali Polo ile beraber Londra’da okumak. Beraber takılırken birden Valerio da onlarla takılmaya başlıyor, threesome moduna giriyorlar. Ancak işler umdukları gibi gitmiyor.

Dizinin son bölümünde ise Polo’nun ölümü var ve zaten önceki bölümler, son bölümden görüntüler ve sorgulamalar içeriyor. Dedektif hatun da olayları çözmeye ve Polo’yu kimin öldürdüğünü bulmaya çalışıyor.

Dizideki mevzu lise çağındaki çocuklar arasında geçiyor ama sanki yetişkin gibi bir hayatları var. Bu kadar entrika, gizem, cinsellik, LGBTQ hadisesi fazla geldi, çok boğdu beni. Cidden yazık bu yaşta bu çocuklara diyip durdum. Neticede ilk 2 sezonu izlemiş olduğumdan bunu da bitirdim.  Bir de dizide sürükleyicilik durumu da var. İnsan merak ediyor.

Final bölüme bakınca 4. sezon olur gibi geldi. Ama Coronavirüs belasından dolayı İspanya mahvolmuş durumda. Oturup da dizi çekebilirler mi bu şartlarda pek sanmıyorum. Yarın ne olacağımızı bile bilmiyoruz artık. Kendinize dikkat edin.