Deli Gömleği nihayet, grunge forever!

Bayan Arıza tarafından 23 - Haziran - 2011 tarihinde yazıldı.

Macerasına 1999'da başlayan Deli Gömleği, kendi adını taşıyan ilk albümünü çıkardı. Albüm Favela Records etiketi ile raflarda!

Her daim söylerim, bence Türkiye'nin gelmiş geçmiş en iyi grunge grubu Deli Gömleği'dir. Kadim dostum Özver Yılmaz ve tayfası 1999 sonlarında Ankara'da bir araya geldi ve Deli Gömleği'nin temelleri atıldı. Grup daha sonra İstanbul'a taşındı ve maceralarına İstanbul'da devam etmeye başladı.

Özver'in hiç bitmeyen yaratıcılığı, demolar, konserler (Rockstation, Foça Festivali, Rockİstanbul, birçok üniversite festivali, bar konserleri) derken bu zamana kadar gelen her şey nihayetinde bir albüme taşındı. Albüm için çok uzun zamandır çalıştıklarını ve çok emek ettiklerini biliyorum, her şeyin en iyisini hak ediyorlar.

Albüm 10 şarkıdan oluşuyor. "Bir Milyon Baloncuk", "Küçük Peri", "Şimdi Aklımdaydın" zaten ezbere bildiğimiz Deli Gömleği şarkıları.

Kayıt ve miks, albüme supervisor olarak da destek veren Deniz Yılmaz'a ait. Albümün mastering'i Çağlar Türkmen tarafından yapıldı.

Deneyevi ve Manyeto stüdyolarında kayıtlarının gerçekleştirildiği albümde konuk vokal olarak Bilge Kösebalaban (Direc-t) ve Deniz Yılmaz (Kurban) yer alıyor.

GRUNGE ve 90'ları seviyorsanız ve bugüne dek Deli Gömleği ile tanışmadıysanız tam zamanı!