Deep Purple (23 Temmuz 2005 – Park Orman)

Bayan Arıza tarafından 9 - Şubat - 2011 tarihinde yazıldı.

Deep Purple (23 Temmuz 2005 – Park Orman)

Arık ölsem de gam yemem. Bu adamları da izledim ya eksik parça tamamlandı. Ne konserdi ya. Adamlar müzik yapmaya başladıkları zaman ben yoktum. Aradan 40 sene geçti ve herifler hâlâ aynı ruhla çalıyorlar.

Benim için tarihi bir gün oldu zira 1993 Metallica konseriyle başladığım konser maratonlarımdan -bugüne dek 100'den fazla konser izlemişimdir kesin- bu kadarını görmedim diyebilirim doğrusu.

Ortamın güzelliği, seyircinin kalitesi, çoşkusu yaş ortalamasının çok çok yüksek oluşu, herkesin hep birden şarkılara katılması ve baştan Ian Gillian olmak üzere tüm grup elemanlarının sempatik tavırları büyüledi. Seyirci harbiden de muhteşemdi. Steve Morse muhteşemdi. Sürekli bizim tarafa en ön sol taraf bakıp bakıp gülümsedi.

Highway Star'la coştum, Woman from Tokyo, Demons Eye ve Perfect Strangers derken bis öncesi Smoke on the Water'la bitirdiler. Bisten sonra da Black Night geldi. Mekândaki herkes hep bir ağızdan "ooo ooo ooo" dedik ve Black Night'in nakaratını yapmaya çalıştık. Of ya inanılmazdı. Düşündükçe tüylerim diken diken oluyor hâlâ.