Clinic (6 Nisan 2004 – Manhatthan)

Bayan Arıza tarafından 9 - Şubat - 2011 tarihinde yazıldı.

Clinic (6 Nisan 2004 – Manhatthan)

25 Haziran 2000 senesinde Radiohead'in "Kid A" turnesi kapsamında Selanik'te izleme şansına eriştiğim Clinic ile 6 Nisan 2004'te Taksim Manhattan'da tekrar buluştum.

Son dönemlerde ismini sıkça duyduğumuz Liverpool'lu indie grubu Clinic'in konseri  21.30 gibi başlaması gerektiği halde 22.45 gibi start aldı. Zaten kapıdaki görevliden konserin 22.30 gibi başlayacağını öğrendiğimiz için konser öncesi bir hayli demlenme şansımız oldu.

Adamlar sahneye çıkınca şok oldum:) Zira herifler "Clinic" e nazire olsun gibisinden doktor kıyafetleri ile sahne aldılar. Klavye olayina bittim. Ahsap bir zemin icine monte etmisler aleti. Ade Blackburn kişisi klavye çalıyor, gitar çalıyor, vokal yapıyor, bir de üflemeli bir şey çaldı ama onun tam olarak ne olduğunu anlayamadım. Sanki ağızla çalınan bir org gibiydi. Velhasıl, çaldılar ve gittiler. Çok az kaldılar sahnede, ara verdiler, verdikleri ara da çok uzundu. Tabii ki Distortions'u, Porno'yu, Walking With Thee'yi çaldılar, Internal Wrangler'ı çaldıklarında tüm seyirciler çoştu.

Kod Müzik'e teşekkürler. İyi ki böyle organizasyonlar yapıyorlar da biz de böyle grupları izleme şansına erişiyoruz.