Cem Kurtuluş’tan albüm kritiği: Baphomet’s Blood “S.tanic Metal Attack”

Bayan Arıza tarafından 25 - Temmuz - 2012 tarihinde yazıldı.

İtalya’da metal müzik piyasası ne alemde bilmiyorum. İtalya denince benim aklıma defansif bir futbol ülkesi gelir. Böyle bir ülkeden Baphomet’s Blood gibi bir grup çıkar. Pure S.tanik speed metal canavarlarının kuruluşu 2003 yılına dayanır. Kafayı ş.ytanla bozmuş olan bu leş adamlar 2005 yılında "S.tanic Commando" adında demo çıkarır. Bundan 1 sene sonra "S.tanic Metal Attack" adında albüm çıkarırlar. Elemanların hepsi Motörhead hayranıdır.

Vokal tam bir Lemmy taklitçisi. Speed metal adına son senelerde çıkmış en sağlam çalışmalardan biri S.tanic Metal Attack.  Albüm bir cover olmak üzere 8 parçayı içinde barındırır. Vokalleri Lemmy taklitçisi olduğu kadar Lemmy’e de benzemektedir.  Müziklerinde Motörhead, Venom, Sodom, Tank, Exciter gibi gruplardan büyük ilham almışlardır. NWOBHM riffleri, speed metal ritmleri, kirli vokaller albümde göze batıyor. 

"S.tanic Commando" ile giriş yapıyoruz. Gitarlar takır takır işliyor bildiğimiz speed metal ritimleri, kirli vokaller başrol oynuyor. S.tanik işler peşinde koşan elemanlar sözlere de ayarı veriyor inceden. En sevdiğim nakaratlar "Kill, burn, destroy, thrash, sacrifice In the name of s.tan" kısmı.

"Blood, Vomit and S.tan" ile devam ediyoruz. Delirmecelere devam. Cehennemin kapıları bize bu şarkıyla açılıyor hatta ayarı da veriyor orada yine. Gitarlar yine takır takır çalışıyor başta, kirli vokaller her zaman ki gibi başrolde.

"Nightstalker" ile devam ediyoruz. Şarkı başlamadan önce konuşmalar geçer, atmosfer karanlık bir havada ilerler. "F.cking kill me" sesleri yükselir seslerden, testere sesleri gelir. Sonra Motörhead’i hatırlatan davul girişiyle şarkıya girilir.  Yine yok etmek üzerine kurulu bir şarkı. Sözleri de yazalım tam olsun:

Coming in the night with power
And hate!
Ready to kill the jehova's son!
S.tan command your infernal mind!
To raise the hell on earth!
Kill, all the useless people!
Worship, the infernal lord.!

"S.tanic Beerdrinkers" ile yola devam. Gitarlar, davul, vokal her şeyiyle bütün bir şarkı. Delirtiyor adeta. Davulcu mükemmel iş çıkarmış daha önce belirtmesem de şimdi belirtiyim. Alkolikler yine yapacağını yapmış, şarkı içinde geğirme sesleri de oradaki en eğlenceli kısımlar.

Yine yok etmek üzerine kurulu bir şarkı "Kill the monk" ile devam ediyoruz. Gitarlar çalışıyor, davullar kafamıza balyoz gibi iniyor. Davulcu mükemmel iş çıkarıyor, hızlı gitarlar delirtiyor insanı, kirli vokaller "cehenneme hoş geldin" dedirtiyor.

Speed metal canavarları ortalığı dağıtmaya "Speed metal warriors" ile devam ediyor. Poserları yok etmek için işe koyulan bu alkolikler bu şarkıda poserları nasıl avlayacaklarını söylerken "biz speed metal savaşçılarıyız" diyerek mesajı veriyor.

Lafı fazla uzatmadan albümü dinlemenizi öneriyorum.