Cake (17 Şubat 2005 – Akatlar Spor Merkezi)

Bayan Arıza tarafından 9 - Şubat - 2011 tarihinde yazıldı.

Cake (17 Şubat 2005 – Akatlar Spor Merkezi)

"nooo phooone, nooo phoooone I just wannaa beee alone"

Ziyadesiyle sağlam konserdi. Hatta son aylarda izlediğim en güzel konserdi. Özellikle Steven Adler şokundan sonra muhteşemdi. Kulaklarımın pası silindi. Zira ses düzeni şaşırtacak derecede iyiydi. Adamların sahne performansı müthişti ve stüdyo kaydıyla birebir çalmaları harikaydı.

Cake, adeta cool adamlar tayfası, çok sempatikler. Gitarist, konser sonunda sanki gülümser gibi oldu;)

Efenim her ne kadar "biz hiç profesyonel bir grup değiliz, setlist kullanmayız. Hangi şarkıyı çalmamızı istiyorsanız söyleyin" demiş te olsalar çalmalarını beklediğim şarkıların çoğunu çaldılar zaten, sağolsunlar varolsunlar.

Frank Sinatra'yla girdiler ve Distance ile finallediler. Sheep go to heaven goat go to hell, perhaps perhaps perhaps, i will survive, guitar, no phone, comfort eagle.

Bis'te "Never There" ve "Distance" çaldılar. No phone'u biz seyircilere söyletebilmek ve seyirci katılımını sağlayabilmek için bayaa bi uğraştılar: "haydi baylar", "haydi bayanlar" şeklinde koro bile olundu ama daha sıkı koro olunabilirdi kanımca.

Konser çok başarılıydı bence. CAKE çok iyi grup çünkü.

Sponsor, Tekel Birasıydı. Bu da oldukça şaşırtıcıydı. Mekânda sigara içilmemesi (içenler de oldu tabii) iyi fikirdi. Dumandan boğulmamış oldu insanlar. Yaş ortalaması bir çok konserde olduğu gibi çok düşük değildi, hoş 18 yaş sınırı da vardı ama yine de ortalama yüksekti.

Yurdumdan CAKE ikinci kez geçti. Umarım yine geçer de tekrar izleme şansı yakalarız bu muhteşem grubu.