Breaking Bad’den iyi haberler

Bayan Arıza tarafından 6 - Haziran - 2012 tarihinde yazıldı.

En sevdiğim iki diziden biri olan Breaking Bad'le ilgili durumlar şöyle -ki ilk sıramda Six Feet Under, ikinci sıramda da Breaking Bad var-. Henüz en sevdiğim üçüncü dizimi bulamadım. Takip ettiğim bazı diziler True Blood, Weeds, Californication, Dexter, Supernatural, Fringe, The Mentalist, Touch, Lost, Castle, Heroes bla bla. Hepsi "Sevdiğim Diziler" kategorisinde yer alıyor ama asla 1 ya da 2 numaram değiller.

Bugüne dek izlediğim tüm diziler içerisinde henüz Six Feet Under kadar çok sevdiğim olmadı. Bu yıl izlemeye başladığım Breaking Bad 2. sırama yerleşti. 3. adayım ise Misfits olabilir. Ama henüz karar vermedim. Ancak ilk 2 kesin.

Gelelim Mayıs ayı Cnbc-e dergide en sevdiğim ikinci dizi Breaking Bad ile ilgili olan bitene;

1. New York Magazine, Mart ayında son 25 yılın en iyi dört dizisinden biri olarak Breaking Bad'i seçti. Breaking Bad, bu listede David Lynch imzalı Twin Peaks ve The Sopranos gibi kült dizilerle kıyaslandı.

2. Yine Mart ayında ScreenJunkies web sitesi, Breaking Bad'in ilk bölümünü "2000'li yılların en iyi 10 pilot bölümü"nden biri seçti. Shortlist.com ise bu yılın başında hazırladığı "En Karizmatik 50 TV Dizisi" listesinde Breaking Bad'e de yer verdi.

3. Theprovince.com editörleri "televizyon dünyasının gelmiş geçmiş en tuhaf beş ikilisi" arasında, kansere yakalanan ve bu nedenle kısa yoldan para kazanmak üzere uyuşturucu üretimine soyunan kimya öğretmeni Walter White ile bu işte ona ortaklık eden öğrencisi Jesse Pinkman'ı dördüncü sıraya yerleşirdi.

4. 20 Haziran'da sahiplerini bulacak olan 38. Saturn Ödülleri'ne Breaking Bad altı dalda aday gösterildi. Breaking Bad En İyi Dizi dalında aday gösterilirken, Walter White rolüyle Bryan Cranston En İyi Erkek Oyuncu, Aaron Paul (Jesse Pinkman) ve Giancarlo Espositio (Gus Fring) da En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu dallarında ödüle en yakın isimler arasında yer alıyorlar.

5. Breaking Bad'in resmi facebook sayfasını beğenen hayran sayısı Mayıs ayı itibariyle 2,5 milyonu aşmış durumda. Sayfanın ziyaretçileri arasında en büyük oran 18-34 yaş grubuna ait.

Kaynak: Cnbc-e Dergi (Mayıs'12 sayısı)