Blind Melon

Bayan Arıza tarafından 10 - Ekim - 2010 tarihinde yazıldı.

SHANNON HOON & BLIND MELON
(1967- 1995 Rest in Peace)

21 Ekim 1995 Cumartesi, saat 13.30'da sularında öldü. Blind Melon vokalistinin ölüm nedeni overdose'du, 28  yaşındaydı. Arkasında kız arkadaşı Lisa, altı aylık kızı Nico Blue, annesi, babası, grup arkadaşlarını ve hayranlarını bıraktı. Ama hiçbiri Shannon'ın kim olduğunu, ne kullandığını, parketmiş bir otobüsün içinde O'na nasıl bir piyango vurduğunu açıklayamaz. Zor günler yaşıyordu. Blind Melon son iki yılını ilk albümün promosyonu için yollarda geçirdi.

Shannon, 26 Eylül 1967'de Indiana, Lafayette'de doğdu. "Bu küçük yerde hayatım boyunca yaşayabilirdim ama ben daha fazlasını istedim" derdi. 18 yaşında geldiğinde kendisine küçük bir araba aldı ve Los Angeles'a doğru yola çıktı. Ülkeyi boydan boya geçtikten sonra Melekler Şehri'ne ulaştı. West Coast'a vardığında kalacak bir yeri bile yoktu. Bir süre hiç çalışmadı. Ne iş yapacağını kafasında hayal meyal belirlemişti. Çevresindeki farklı insanları izleyerek vakit geçirdi. Bu küçük kasabanın görünmez bir parçası olmaya çalıştı. Burada kendisi gibi uzaklardan gelmiş arkadaşlar edindi.  Ve Roger Stevens, Christopher Thorn, Brad Smith ve Glen Graham ile 1989'da Blind Melon'ı kurdu. Önceleri küçük barlarda çalmaya başladılar. Daha sonra Capitol Plak ile anlaştılar ve herşey hızlıca  gelişti. 

1992'de "Blind Melon", 1995'te de "Soup Capitol" çıktı. 

Bugün Shannon yok, 21 Ekim 1995'de uyuşturu komasında can verdi. Son iki yıldır tedavi görmesine karşın uyuşturucuya yenildi, n'olur k u l l a n m a y ı n   ş u   b o k u ! ! !

Blind Melon'ın kendi adını taşıyan bir albümü kaldı geriye ve hepimizin bildiği "No Rain" adlı videosu…Ve O benim hayatım boyunca gördüğüm en güzel adamdı…Hâlâ nefes alıyor olsaydı, O'nu görmek için her şeyi yapardım. Seattle'dan başlar, arşınlardım dünyayı, her gittiği yere giderdim. Hayatım boyunca O'nun kadar güzel bir adam görmedim.

Albümler:

1992 Blind Melon – Blind Melon
1995 Blind Melon – Soup
1996 Blind Melon – Nico