Altın Küre Film Adayları Açıklandı

Bayan Arıza tarafından 15 - Aralık - 2015 tarihinde yazıldı.

11 Dalda televizyon ve 14 dalda sinema olmak üzere toplam 25 kategoriye ayrılmış olan ödüller

11 Dalda televizyon ve 14 dalda sinema olmak üzere toplam 25 kategoriye ayrılmış olan ödüller arasında, prömiyerini Cannes'da yapan "Mustang" isimli Deniz Gamze Ergüven imzalı yapımda Yabancı Dildeki En İyi Film dalında 5 aday arasına girmeyi başardı. Ayrıca Danimarkalı Kız, Diriliş, Big Short, Spotlight gibi yeni filmler de hem yakında vizyona girecek hem de Altın Kürede yarışacak filmler arasında yer alıyor.

10 Ocak gecesini 11 Ocak'a bağlayan gece sahiplerini bulacak olan ödüllerin adayları ise
 
73. Altın Küre Sinema Dalı Adayları Tam Listesi
 
En İyi Film
CarolMad Max: Fury Road
Diriliş
Room 
Spotlight
 
Yabancı Dildeki En iyi Film
The Brand New Testament, Belçika
The Club, Şili
The Fencer, Finlandiya/Almanya/ Estonya
Mustang, Fransa 
Son of Saul, Macaristan
 
En İyi Yönetmen
Carol – Todd Haynes
Diriliş – Alejandro G Inarritu
Spotlight – Tom McCarthy
The Martian – Ridley Scott
Mad Max: Fury Road – George Miller
 
En İyi Senaryo 
Room
Spotlight
Big Short
Steve Jobs
Hateful Eight
 
En İyi Erkek Oyuncu – Komedi/Müzikal
The Big Short – Christian Bale
The Big Short – Steve Carell
Marslı – Matt Damon
Danny Collins – Al Pacino
Infinitely Polar Bear – Mark Ruffalo
 
En İyi Kadın Oyuncu – Komedi/Müzikal
Joy – Jennifer Lawrence
Ajan – Melissa McCarthy
Trainwreck – Amy Schumer
The Lady in the Van – Maggie Smith
Grandma – Lily Tomlin
 
En İyi Komedi/Müzikal
The Big Short
Joy
The Martian
Ajan
Trainwreck
 
En İyi Animasyon         
Ters Yüz 
Kuzular Firarda
Anomalisa
The Peanuts Movie
The Good Dinosaur
 
En İyi Özgün Şarkı
Fifty Shades of Grey – Love Me Like You Do
Love & Mercy – One Kind of Love
Hızlı ve Öfkeli 7 – See You Again
Gençlik – Simple Song No 3
Spectre – Writing's On The Wall
 
En İyi Film Müziği
Carol
Danimarkalı Kız
The Hateful Eight
Steve Jobs
Diriliş
 
En İyi Erkek Oyuncu – Drama
Trumbo – Bryan Cranston
Diriliş – Leonardo DiCaprio
Steve Jobs – Michael Fassbender
Danimarkalı Kız – Eddie Redmayne
Concussion – Will Smith
 
En İyi Kadın Oyuncu – Drama
Carol – Cate Blanchett
Room – Brie Larson
Carol – Rooney Mara
Brooklyn – Saoirse Ronan
Danimarkalı Kız – Alicia Vikander
 
En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu
Love & Mercy – Paul Dano
Beasts of No Nation – Idris Elba
Casuslar Köprüsü – Mark Rylance
99 Homes – Michael Shannon
Creed – Sylvester Stallone
 
En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu
Gençlik – Jane Fonda
The Hateful Eight – Jennifer Jason Leigh
Trumbo – Helen Mirren
Steve Jobs – Kate Winslet
Ex-Machina – Alicia Vikander
 
73. Altın Küre Televizyon Adayları
 
En İyi Dizi (Drama)
Empire
Mr. Robot
Game Of Thrones
Narcos
Outlander
 
En İyi Dizi (Komedi)
Orange Is The New Black
Silicon Valley
Veep
Mozart In The Jungle
Casual
 
En İyi Mini Dizi & TV Filmi
American Crime
American Horror Story: Hotel
Fargo
Wolf Hall
Flesh and Bone
 
En İyi Erkek Oyuncu (Drama)
Jon Hamm (Mad Men)
Rami Malek (Mr. Robot)
Wagner Moura (Narcos)
Bob Odenkirk (Better Call Saul)
Liev Schreiber (Ray Donovan)
 
En İyi Kadın Oyuncu (Drama)
Caitriona Balfe (Outlander)
Viola Davis (How to Get Away with Murder)
Taraji P. Henson (Empire)
Eva Green (Penny Dredful)
Robin Wright (House Of Cards)
 
En İyi Erkek Oyuncu (Komedi)
Aziz Ansari (Master Of None)
Gael Garcia Bernal (Mozart In The Jungle)
Rob Lowe (The Grinder)
Patric Stewart (Blunt Talk)
Jeffrey Tambor (Transparent)
 
En İyi Kadın Oyuncu (Komedi)
Rachel Bloom (Crazy Ex-Girlfriend)
Jamie Lee Curtis (Scream Queens)
Julia Louis-Dreyfus (Veep)
Gina Rodrgiuez (Jane The Virgin)
Lily Tomlin (Grace and Frankie)
 
En İyi Erkek Oyuncu (Mini Dizi & TV Filmi)
Idris Elba (Luther)
Oscar Isaac (Show Me a Hero)
David Oyelowo (Nightingale)
Mark Rylance (Wolf Hall)
Patrick Wilson (Fargo)
 
En İyi Kadın Oyuncu (Mini Dizi & TV Filmi)
Kirsten Dunst (Fargo)
Felicity Huffman (American Crime)
Lady Gaga (American Horror Story: Hotel)
Queen Latifah (Bessie)
Sarah Hay (Flesh and Bone)
 
En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu
Alan Cumming (The Good Wife)
Damien Lewis (Wolf Hall)
Ben Mendelson (Bloodline)
Tobias Menzies (Outlander)
Christian Slater (Mr. Robot)
 
En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu
Uzo Aduba (Orange Is The New Black)
Joanna Froggatt (Downton Abbey)
Regina King (American Crime)
Judith Light (Transparent)
Maura Tierney (The Affair
 
Kaynak: Milliyet +  http://www.filmiburadaizle.com/