Radyo Eksen’in katkılarıyla Eylül ayının ilk haftasında yayınlanacak olan Alanis Morissette’in yeni albümü Havoc And Bright Lights’ın tüm şarkılarını yayınlanmadan önce ilk kez internet sitemizde dinleyebilirsiniz!

Grammy Ödüllü sanatçı Alanis Morisette’in uzun zamandır beklenen 7. stüdyo albümü “Havoc And Bright Lights” Eylül ayında piyasaya çıkıyor.

Los Angeles’da kaydedilen albümün prodüktörlüğünü daha önce Björk, Madonna ve Seal ile çalışmış Guy Sigsworth ve daha önce Tori Amos, Elton John ve U2 gibi sanatçılar ile çalışan Joe Chiccarelli üstlendi.

Morisette’nin 1995 tarihli büyük beğeni toplayan çıkış albümü “Jagged Little Pill” ve onu takip eden “Supposed Former Infatuation Junkie” (1998), “Mtv Unplugged” (1999), “Under Rug Swept” (2002), “Feast On Scraps” (2002), “So-Called Chaos” (2004), “Jagged Little Pill Acoustic” (2005), en iyi şarkılarının yer aldığı “The Collection” (2005) ve “Flavors Of Entanglement”(2008) albümleri ile de başarısını sürdürdü. Alanis Morisette ayrıca “City Of Angels”, “Dogma” ve “Prince Of Persia: The Sands Of Time” gibi filmler için bestelediği müzikler ile de büyük beğeni toplamıştı.

Albümün ilk videosunun yönetmeliğini ise Barış Aladağ yaptı. 2012 senesinde Cannes’da “DRK – Online Street Musicians” ile “Silver Lion”ödülünü kazanan Barış Aladağ’ın yönettiği video hakkında sanatçı şunları söyledi: “Bu video 25. yılındaki Wim Wenders’ın kült filmi Wings of Desire’a bir saygı duruşu niteliğinde. Hatta filme duyduğum hayranlık sonucu Wings of Desire filminin yeniden uyarlaması “City of Angels” için “Uninvited” adlı bir şarkı da bestelemiştim. Tüm bunların ışığında, çocukken 3 sene yaşadığım Almanya’ya duyduğum bağlılık ile birlikte duygularımın yansıması olan bu video, “Guardian” şarkısının da görsel olarak devamı niteliğinde. Videoyu Berlin’de çekmek benim için çok keyif vericiydi.”

Havoc And Bright Lights’ın şarkı listesi ise şöyle:

– Guardian
– Woman Down
– ‘Til You
– Celebrity
– Empathy
– Lens
– Spiral
– Numb
– Havoc
– Win and Win
– Receive
– Edge of Evolution

Kaynak: Radyo Eksen