58. Grammy Ödülleri’nin adayları açıklandı

Bayan Arıza tarafından 11 - Aralık - 2015 tarihinde yazıldı.

15 Şubat’ta Los Angeles, Staples Center’da düzenlenecek 58. Grammy Ödülleri’nin adayları açıklandı.

Kendrick Lamar’ın dokuz farklı kategoride, 11 adaylığının bulunduğu Grammy’lerin öne çıkan diğer isimleri; beş adaylıkla Drake, dörder adaylıkla Alabama Shakes ve Florence and the Machine ve üçer adaylıkla Kanye West, D'Angelo ve Diplo.

“Yılın Kaydı” kategorisinin adayları: D'Angelo – Really Love, Mark Ronson ft. Bruno Mars – Uptown Funk, Ed Sheeran – Thinking Out Loud, Taylor Swift – Blank Space ve Weeknd – Can't Feel My Face.

“Yılın Şarkısı” dalında aday gösterilen isimler ise şöyle: Kendrick Lamar, Taylor Swift, Wiz Khalifa, Ed Sheeran ve Little Big Town.

“Yılın Albümü” için aday gösterilenler: Kendrick Lamar – To Pimp a Butterfly, Taylor Swift – 1989, Alabama Shakes – Sound & Color, Chris Stapleton – Traveller ve Weeknd – Beauty Behind the Madness.

“Ylın Yeni Sanatçısı” kategorisindeki isimler: Courtney Barnett, James Bay, Sam Hunt, Tori Kelly ve Meghan Trainor.

“Yılın En İyi Alternatif Albümü” dalında aday gösterilen sanatçılar: Alabama Shakes, Björk, My Morning Jacket, Tame Impala ve Wilco.

“Ylın Dans/Elektronik Albümü” için aday gösterilen müzisyenler: Jamie xx, Caribou, Chemical Brothers, Disclosure ve Skrillex & Diplo.

“En İyi Rap Albümü” dalında ise gördüğümüz isimler: J. Cole, Dr. Dre, Drake, Kendrick ve Nicki Minaj.

Grammy adaylarının tüm listesini burada bulabilirsiniz.

Kaynak: Radyo Eksen