32. İstanbul Film Festivali başlıyor

Bayan Arıza tarafından 29 - Mart - 2013 tarihinde yazıldı.
Sinemaseverlerin heyecanla beklediği 32. İstanbul Film Festivali bu hafta sonu başlıyor. Film gösterimleri bu yıl Atlas, Beyoğlu, Rexx, Nişantaşı Citylife (City's), Ortaköy Feriye sinemalarında ve Pera Müzesi'nde gerçekleşiyor. 20'nin üzerinde bölümde 200'ü aşkın filmin yanı sıra usta sinemacıların katılacağı söyleşiler, atölye çalışmaları ve sinema dersleriyle dolu iki hafta için biletler Biletix'te ve festival sinemalarında.
İlk haftanın yıldız konukları
Programıyla sinemaseverlerden büyük ilgi gören festival, iki hafta boyunca yıldız konukları İstanbul'da ağırlayacak. Festivalin ilk günlerinde İstanbul'da olacak konuklar arasında ünlü oyuncu Patricia Arquette ile usta yönetmenler Bille August ve Mike Figgis yer alıyor.
Roman Coppola'nın son filmi Erkek Aklı filminin yıldızlarından Patricia Arquette, filmin 30 Mart Cumartesi 13.30'da Atlas Sineması'nda yapılacak gösterimine katılarak hayranlarıyla buluşacak. Yönetmen Bille August da Lizbon'a Gece Treni filminin 30 Mart Cumartesi 16.00'da Atlas ve 31 Mart Pazar 11.00'de City's sinemalarındaki gösterimlerinin ardından festival izleyicilerinin sorularını yanıtlayacak. Elveda Las Vegas filminin ünlü yönetmeni Mike Figgis'in Çok Yaşa Aşk adlı filmi 2 Nisan Salı günü 14.00'da Pera Müzesi'nde gösterilecek. Figgis, gösterimin ardından saat 16.00'da Pera Müzesi'nde ücretsiz bir sinema dersi verecek, ayrıca festivaldeki diğer filmi Gördüğüne İnan'ın 2 Nisan Salı 19.00'da Atlas sinemasında yapılacak gösterimine de katılarak hayranlarıyla buluşacak.