24 Hour Party People

Bayan Arıza tarafından 6 - Ekim - 2010 tarihinde yazıldı.

Punkerland'den "24 Hour Party People"

Bu film punk gruplarını anlatan leziz bir film. Filmin yönetmeni "Coffee and Cigarettes" da da oynayan Steve Coogan. Yönetmen çok garip bir film yaratmış. Filmi kendisi bize anlatıyor. Eğer izlerseniz bunu daha iyi anlarsınız.

Film önce Sex Pistols'u ile başlıyor. Filmde kendisi de oynayan Tony (Steve) bize Sex Pistols'un efsanevi 42 kişilik konseri ile doğuşunu anlatıyor. Bir müzik programı yapan Tony,  Sex Pistols'u programında tanıtıyor. Daha sonra film Joy Division'a geçiyor. Bu grubun doğuşu da yine bir konserle Tony sayesinde oluyor. Tony, grubu sahibi olduğu Fabrika adında bi diskoya çıkarıyor ve onlara bir albüm yapıyor (Bu albüm Joy Division'un tek albümü). Joy Division faslıda Ian Curtis'in intihaharı ile son buluyor. Ama Joy Division un devamı olan New Order la devam ediyor. Ama New Order üyeleri eski başarıyı yakalayamıyor. Ve bu bölüm fazla uzun sürmüyor.

Filmin ele aldığı son grup ise Happy Mondays. Bu bölümde Happy Mondays'in konserleri anlatılıyor. Film burdan sonra uyuşturucuya biraz değiniyor ve bir klübü işletmenin zorlukları burada görülüyor. Sonunda biri Tony nin firmasını almak istiyor ve sahip oldukları grupları sebebi ile ona 5 000 000 pound öneriyor. Ama Tony'nin yaptığı sözleşmelerde "Her grup defolup gitme hakkına sahiptir" diye bir madde bulunuyor…

Filmin bazı yerlerinde kopukluklar olsada yinede izlenesi bir film.