2 Genç Kız

Bayan Arıza tarafından 7 - Şubat - 2011 tarihinde yazıldı.

2 Genç Kız

Son yıllarda izlediğim en güzel Türk filmlerden biri 2 Genç Kız. Türk sineması iyi işler yapıyor artık, yaşasın bağımsız sinema!

Film güzel evet, senaryo, yönetmen, oyunculuklar güzel. Bir o kadar da filmin müzikleri muhteşem. Replikas ve Nazan Öncel fırtınasıdır gidiyor! Kibariye ve Aylin Aslım'da var ama filmi izlerken fonda bolca Replikas ve Nazan Öncel duyabilirsiniz.

Perihan Mağden hiç okumadım. Film kendisinin romanından uyarlanmış. Pek de güzel olmuş. Kutluğ Ataman yönetmiş.

Feride Çetin "Behiye" yi, Vildan Atasever "Handan"ı ve Hülya Avşar'da "Leman"ı oynuyor. Film tam anlamıyla bir dram. İzlemenizi salık veririm. Ayrıca Behiye karakterine aşık oldum.

Gelelim ansiklopedik bilgilere:

Yönetmen: Kutluğ Ataman
Senaryo: Perihan Mağden'in romanından Kutluğ Ataman
Oyuncular: Hülya Avşar, Feride Çetin, Vildan Atasever
Görüntü: Emre Erkmen
Müzik: Nazan Öncel, Replikas
Süresi: 107'

Konusu: Perihan Mağden'in 'İki Genç Kızın Romanı' adlı kitabından uyarlanan "2 Genç Kız", 18 yaşlarındaki akıllı, sert, çevresine karşı öfkeli ve yalnız bir genç kız olan Behiye ile güzel, göz alıcı, sıcak, sevgi dolu, yumuşak Handan´ın bir kaçış öyküsünü perdeye taşıyor: Handan (Vildan Atasever) ve Behiye (Feride Çetin) tesadüfen tanışan ve tanıştıkları anda sıkı fıkı dost olan iki genç kızdır. İstanbul´un farklı bölgelerinde yaşayan ve farklı sosyal sınıflardan gelen iki kafadar, bulundukları durumdan bıkmış ve hayatlarını değiştirmek istemektedirler. Handan´ın annesi Leman (Hülya Avşar) ise 35 yaşlarında güzel, alımlı bir kadındır. Kendisine ve kızına bakmak için metreslik yaparak geçinmektedir. Behiye´yi Handan´dan kıskanmaya başlayan Leman, bu arkadaşlığı kendince engellemeye çalışır. Handan´ın amacı kendisini ve annesini seneler önce terk eden, Avustralya´da yaşayan babasının yanına gitmektir. Asi tavırlarıyla dikkatleri üzerine çekmeye çalışan ve dar gelirli bir ailenin kızı olan Behiye de kendisine bir yol arkadaşı bulduğunu düşünerek, hayal ederek planında Handan´a yardım eder.